כסיסת ציפורניים

כסיסת ציפורניים מתארת הרגל נשיכה עצמית של ציפורני הידיים, הרגליים, או העור שסביבם.

הרגל כסיסת הציפורנים יכול להתאפיין מהרגל קל המופיע לעיתים רחוקות לזמן קצר, ועד להרגל כפייתי קשה המופיע לעיתים קרובות והפסקתו אינה בשליטת הכוסס.

כסיסת ציפורניים הופכת בעיה ברגע שהיא מאופיינת כהרגל בלתי נשלט המסב סבל לכוסס. הסבל יכול להיות סבל פיזי הנובע ישירות מהכסיסה, ויכול להיות סבל נפשי וחברתי הנובע ממוצקות הנלוות להרגל הכסיסה.

כסיסת הציפורניים עלולה להופיע החל מגיל 3. נדיר יהיה כי תופיע לפני כן.
את הופעתה לראשונה דווקא בגילאים אלה נוטים לייחס לכך כי מחד מתחיל הפעוט בגיל זה להתמודד עם לחצים רגשיים וחברתיים, ומאידך חווה גמילה ממציצת מוצץ באמצעותה השיג עד עתה רגיעה ופריקת מתחים.
כסיסת הציפורניים, כמו גם מציצת מוצץ, מציצת אצבע, התנדנדות מצד לצד, והרגלים דומים – גורמת לגוף להפריש חומרים מרגיעים.

מתי הופכת כסיסת הציפורניים לבעיה ?

אצל רוב הפעוטות יעלם ההרגל כפי שבא, ללא צורך בהתערבות כלשהי. כך גם כסיסת ציפורניים אשר תופיע בגילאים מבוגרים יותר.

ברגע שכסיסת הציפורניים הופכת להרגל קבוע שאינו נעלם מעצמו כעבור זמן, או לחילופין נעלם אך חוזר במצבים של לחץ או חרדה, ובעיקר ברגע שהכוסס מוצא כי אינו מסוגל להפסיק את הרגל הכסיסה למרות רצונו בכך, הופכת כסיסת הציפורניים לבעיה הדורשת התערבות.

איך מטפלים בכסיסת הציפורניים

מרה
הטיפול הנפוץ ביותר הוא טיפול באמצעות מריחת לק שקוף בעל טעם מר מאוד, מתוך כוונה שטעמו המר של התכשיר ימנע מהכוסס לבצע את הכסיסה.

בניית ציפורניים
שיטה אחרת, הנפוצה בקרב נערות ונשים, היא בניית הציפורנים. בבניית הציפורניים משתמשים בחומר אקרילי עליו נמרח לק. חומר האקרילי הוא חומר קשה אשר כמעט ואינו ניתן לשבירה באמצעות השיניים.

טיפולים פסיכולוגים והתנהגותיים
טיפולים אשר מטפלים במתח ובהפרעות המובילות לכסיסת ציפורניים. בין הטיפולים ניתן למצוא טיפולים פסיכולוגים, טיפולים המשלבים גוף-נפש, טיפולים תרופתיים להרגעה, ויש אף פונים להיפנוזה.

פרינייל
שיטה חדשנית המאפשרת בצורה קלה ויעילה להפסיק את כסיסת הציפורניים. 

קליק לתאום פגישה »»

חוזרים ליהנות מציפורניים שלמות ובריאות!

פרינייל  הפתרון המושלם לכסיסת ציפורניים  לילדים ולמבוגרים

FreeNail logo 

מודעות פרסומת
קליק לתאום פגישה

חוזרים להנות מציפורניים שלמות ובריאות: